CZ
Alpiq v: České republice
Skupina Alpiq

Novinky: 31.07.2015 19:00

Pátnáctá Zahradní slavnost v Domově pro seniory Kladno byla letos v pirátském stylu

Home for Seniors garden party

© Robert Božovský

Home for Seniors garden party

© Robert Božovský

Stalo se již tradicí, že se každým rokem v létě, scházejí senioři žijící v kladenském Domově pro seniory, jejich rodinní příslušníci, přátelé a zaměstnanci, aby společně strávili příjemné odpoledne. Tato akce s názvem Zahradní slavnost se koná již od svého založení v roce 2000, díky sponzorské podpoře kladenské energetické společnosti Alpiq, která je dlouhodobým partnerem domova.

Letošní ročník se konal 30. července v areálu krásné zahrady Domova pro Seniory, kde si všichni účastníci, kterých bylo v letošním roce přes padesát, mohli užít prostorného altánu a nového ozvučení. Vedení domova ve spolupráci s dobrovolníky opět připravilo bohatý zábavný program s podtitulem „Pirátský ostrov pokladů“, v jehož duchu se celé odpoledne neslo. Kromě výborného jídla a pití celou akci zpříjemnilo hudební vystoupení skupiny TAŠKA, ohnivá show, ukázka canisterapie, tanec a nově také fotokoutek, který měl velký úspěch.

„Jsem velice ráda, že se nám i v letošním roce podařilo podpořit tak příjemnou akci, kterou zahradní slavnost pro klienty Domova pro seniory bezesporu je. Domníváme se totiž, že pro seniory je jakékoli rozptýlení velmi důležité a potřebné, stejně tak jako kontakt s ostatními lidmi, a to nejen stejné věkové kategorie. Slavnost jim díky příjemné atmosféře a přítomnosti jejich přátel a příbuzných přináší do jejich každodenního života radost a oživení.“, řekla k akci tisková mluvčí Alpiq Generation (CZ) s.r.o., Markéta Čapková, která se akce také zúčastnila.

K podpoře společnosti Alpiq se také vyjádřil ředitel domova, Radim Král. „Je mi velkou ctí poděkovat tímto společnosti Alpiq, která je naším partnerem již od roku 2000 a zůstává nám nadále věrná. Díky její podpoře se nám podařilo nejen zorganizovat pro naše klienty v průběhu let řadu akcí, ale také například nakoupit nové ozvučení do čím dál více oblíbeného altánu.“

Společnost Alpiq Generation (CZ) v rámci svého rozsáhlého sponzorského programu dlouhodobě podporuje dvě desítky kladenských veřejně prospěšných organizací. Od roku 1996, kdy byly položeny základy sponzorského programu, rozdělila firma Alpiq více než 35 milionů korun. Nejvýznamnější oblastí, kterou společnost v rámci sponzorského programu podporuje, je charita a péče o zdraví, kde mezi sponzorované projekty patří například Domov pro seniory Kladno, Středisko komplexní sociální péče Fontána, PP – Klinika nebo Nadační fond Slunce pro všechny.

Kontakt pro média Alpiq Generation (CZ)

Markéta Čapková

Markéta Čapková

Alpiq Generation (CZ) s.r.o. – elektrárna Kladno

Tisková mluvčí

T: +420 312 644 930

M: +420 602 378 565

F: +420 312 644 940

marketa.­capkova@­alpiq.­com

Zpět na přehled