CZ
Alpiq v: České republice
Internetové stránky Alpiq

Energetické služby

Skupina Alpiq InTec

Webové stránky země

Skupina Alpiq

Novinky: 05.01.2016 08:30

Díky Alpiq Generation (CZ) mají novorozenci v kladenské nemocnici nové monitory dechu

Kladno - New born equipment 

Zleva: Milan Prajzler, generální ředitel Alpiq Generation (CZ) s.r.o., MUDr. Petr Lyer, primář Dětského oddělení, Oblastní nemocnice Kladno.

Nadace Křižovatka předala 3. listopadu 2015 první čtyři monitory dechu na Dětském oddělení Oblastní nemocnice Kladno, kde budou hlídat novorozené děti ohrožené Syndromem náhlého úmrtí kojenců. Monitory dechu BABYSENSE II, v celkové hodnotě 11880,- Kč, byly pořízeny díky kladenské energetické společnosti Alpiq Generation (CZ), dále jen „Alpiq“, která nákup těchto přístrojů finančně podpořila. Předání se zúčastnili zástupci Nadace Křizovatka, společnosti Alpiq a Oblastní nemocnice Kladno. Monitory dechu převzal primář Dětského oddělení MUDr. Petr Lyer.

Monitor dechu je zařízení, které je umístěno v postýlce novorozenců a přivolá pomoc světelnou i zvukovou signalizací, když se dech miminka zastaví nebo zpomalí natolik, že by ho ohrozil na životě. Právě novorozené děti často nedýchají pravidelně a alarm monitoru upozorní, že miminko nedýchá. Personál tak může situaci okamžitě řešit. S monitory dechu mají v kladenské nemocnici mnohaleté zkušenosti, jsou spolehlivé a lze je velmi snadno obsluhovat.

 „Naše společnost podporuje Nadaci Křižovatka a její projekt „Maminko dýchám“ již od roku 2011. Od této doby již do Zlína od naší společnosti putovalo 29 monitorů v celkové hodnotě téměř 60 tisíc korun. V letošním roce jsme rozšířili svoji podporu i na kladenskou nemocnici a hodláme v této pomoci i nadále pokračovat.“, říká Milan Prajzler, generální ředitel společnosti Alpiq Generation, která v Kladně a ve Zlíně provozuje moderní zdroje na výrobu elektřiny a tepla.

O Nadaci Křižovatka
Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice po celých 20 let své existence aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o SIDS a o možnostech ochrany ohrožených dětí do 1 roku věku. Díky dárcům a sponzorům pomáhá nadace vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysense II, který je registrovaný u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy. Tento monitor dechu nejen hlídá zástavu dechu, ale také apnoe pauzy (bezdeší), a jakékoliv nepravidelnosti dechu děťátka a okamžitě spustí alarm, aby přivolal pomoc rodiče, který může v případě potřeby včas poskytnout dítěti první pomoc.
Během svého působení se nadaci podařilo zajistit monitory dechu pro nemocnice v hodnotě více jak 25 mil. Kč.

O projektu „Maminko, dýchám“
Cílem a smyslem projektu „Maminko, dýchám“ je vybavit české nemocnice a jejich porodnická a novorozenecká oddělení monitory dechu pro každé lůžko/miminko.
Dále pak umožnit rodičům vypůjčení monitoru dechu na nezbytně nutné období, když odcházejí z porodnice se svým děťátkem domů.

Syndrom náhlého úmrtí kojenců „SIDS“
K „SIDS“ dochází nejčastěji u dětí od narození do šesti měsíců. Dochází k němu náhle a neočekávaně, u dětí, které nejeví žádné zdravotní problémy. Přichází bez varovných signálů, když dítě spí, a proto je monitor dechu jako anděl strážný, který hlídá dech těch nejmenších.

Kontakt pro média Alpiq Generation (CZ)

Markéta Čapková

Markéta Čapková

Alpiq Generation (CZ) s.r.o. – elektrárna Kladno

Tisková mluvčí

T: +420 312 644 930

M: +420 602 378 565

F: +420 312 644 940

marketa.­capkova@­alpiq.­com

Zpět na přehled